Ο Χριστουγεννιάτικος στολισμός στην πόλη της Πάτρας
Έγινε την Τρίτη 12 Δεκέμβρη 2023 με τη συμμετοχή πλήθους κόσμου η τελετή ανάμματος του χριστουγεννιάτικου δένδρου και των άλλων γιορτινών στοιχείων, που δημιούργησαν οι εργαζόμενοι του Δήμου Πατρέων, στην πλατεία Γεωργίου, ενώ μελωδίες ακούγονταν σε όλο το χώρο.
Σε ένα από τα πολλά σχόλια στην επίσημη σελίδα του Δήμου στο Facebook διαβάζουμε: «Κάθε χρόνο και καλύτερα. Το καλλιτεχνικό μας συνεργείο μάς κάνει να αισθανόμαστε πως είμαστε σε ευρωπαϊκή πρωτεύουσα….με τις φωταγωγημένες γιρλάντες», ενώ συντοπίτισσά μας από τη Λευκάδα σχολιάζει: «Πολλά πολλά συγχαρητήρια στο Δήμαρχο! Νομίζω πως κάποια στιγμή πρέπει να τιμηθεί ως ο Δήμαρχος πρότυπο!!! Χρόνια πολλά κι από Λευκάδα!!!»