Έγινε η Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του Μουσικού Σχολείου στη Μητρόπολη Λευκάδας (VIDEO)
Μπροστά σε μια θεοσκότεινη πλατεία Μητροπόλεως βρέθηκαν οι επισκέπτες της Χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας που έλαβε χώρα το βράδυ της Τετάρτης 20 Δεκεμβρίου 2023 στον Ιερό Ναό της Ευαγγελίστριας (Μητρόπολης).
Στη συναυλία εμφανίστηκαν τα σύνολα Βυζαντινής μουσικής, μαντολινάτας, πνευστών, εγχόρδων και της χορωδίας του σχολείου.
Τους καλεσμένους που είχαν γεμίσει ασφυκτικά το ναό καλωσόρισε ο διευθυντής του σχολείου κ. Νικόλαος Κονιδάρης, ενώ το «παρών» στην εκδήλωση έδωσε μεταξύ άλλων ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Λευκάδος και Ιθάκης κ. Θεόφιλος.