Με πολύ κέφι και χορό το πανηγύρι του Αγίου Στεφάνου στην Εξάνθεια
Με πολύ κέφι και χορό πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Τετάρτης 27 Δεκέμβρη 2023 στην Εξάνθεια το πανηγύρι του Αγίου Στεφάνου, πολιούχου του χωριού, που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Εξάνθειας.
Συντροφιά στους καλεσμένους κράτησε λαϊκοδημοτική ορχήστρα με τους μουσικούς: Δημήτρη Θεριανό (μπουζούκι), Νότη Βαγενά (κιθάρα-τραγούδι), Μαρία Ναστούλη (τραγούδι), Αυγουστίνο Καραβία (πλήκτρα), Κώστα Αρματά (κλαρίνο) και Βαγγέλη Κοψιδά (ντραμς).
Στο πανηγύρι έδωσαν μεταξύ άλλων το «παρών» οι δημοτικοί σύμβουλοι Φίλιππος Σκληρός και Βαγγέλης Βερροιώτης, η περιφερειακή σύμβουλος Ευγενία Κολυβά καθώς και ο πρόεδρος του χωριού Γιάννης Γράψας.
*********************************************************
*********************************************************
*********************************************************