Παρέλαβε το μεσημέρι της Πρωτοχρονιάς καθήκοντα Δημάρχου Λευκάδας ο Ξενοφών Βεργίνης από τον Χαράλαμπο Καλό
Τα καθήκοντα του δημάρχου Λευκάδας από τον απερχόμενο δήμαρχο Χαράλαμπο Καλό παρέλαβε το μεσημέρι της Πρωτοχρονιάς ο Ξενοφών Βεργίνης στην τελετή παράδοσης-παραλαβής στο Δημαρχείο.
Ο κ. Βεργίνης συνοδευόταν από εκλεγμένους δημοτικούς συμβούλους της παράταξής του κάποιοι εκ των οποίων αναμένεται να αναλάβουν θέση ευθύνης στη νέα Διοίκηση του Δήμου.
Δυνατό δημοτικό συμβούλιο, ευχές για πρόοδο έργου για την αντιμετώπιση των καθημερινών αναγκαιοτήτων του Δήμου.