Ένας Αλεξανδρίτης Αντιδήμαρχος Καθαριότητας στο Δήμο Ραφήνας – Πικερμίου
Ανακοινώθηκαν από τη νέα Δήμαρχο Ραφήνας – Πικερμίου Δήμητρα Τσεβά-Μήλα, τα ονόματα των δημοτικών συμβούλων της παράταξής της που θα αναλάβουν θέσεις ευθύνης, στη νέα Διοίκηση του Δήμου. Μεταξύ αυτών είναι και ο Αλεξανδρίτης (από τον Αλέξανδρο Λευκάδας) Γιώργος Δουβίτσας ο οποίος αναλαμβάνει τα καθήκοντα του Αντιδημάρχου Πρασίνου, Καθαριότητας και Ανακύκλωσης.
Ο Γιώργος Δουβίτσας έχει το ίδιο όνομα με τον παππού του τον Γιωργή που ακούσε το επάγγελμα του βαρελοποιού στον Αλέξανδρο Λευκάδας και είναι γιος του Κώστα Δουβίτσα.