Αντίστροφη μέτρηση για τον ορισμό των αντιδημάρχων Λευκάδας και των αντιπεριφερειαρχών στην ΠΙΝ
Την ερχόμενη Δευτέρα ή Τρίτη αναμένεται να γίνει η ανακοίνωση του ορισμού των χωρικών και θεματικών αντιπεριφερειαρχών, σύμφωνα με δήλωση του Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων, κ. Γιάννη Τρεπεκλή, μετά την εκλογή του προεδρείου του Περιφερειακού Συμβουλίου και της Περιφερειακής Επιτροπής, στο corfupress.com.
Την Δευτέρα αναμένεται επίσης να γίνει και η ανακοίνωση των ονομάτων των Αντιδημαρχών στο Δήμο Λευκάδας, η οποία, σύμφωνα με πληροφορίες, δεν οφείλεται σε δυστοκία αφού τα ονόματα είναι ήδη γνωστά στο στενό κύκλο του Δημάρχου Λευκάδας, κ. Ξενοφώντα Βεργίνη, αλλά στην αναμονή των αποφάσεων του εκλογοδικείου η οποία όμως καθυστερεί.