Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες ανακατασκευής μιας αποθήκης της ΠΕ Λευκάδας στην παλιά πόλη
Έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες ανακατασκευής μιας αποθήκης της Περιφερειακής Ενότητας Λευκάδας που βρίσκεται στην παλιά πόλη της Λευκάδας, κοντά στην παραλιακή οδό Άγγελου Σικελιανού, και αναμένεται να λειτουργήσει ως Πολιτιστικό Κέντρο.
Η αναπαλαίωση – ανακαίνιση της αποθήκης, προϋπολογισμού 230.000 ευρώ, χρηματοδοτήθηκε από το διαπεριφερειακό στρατηγικό έργο TACTICAL TOURISM – Targeted actions for the preservation, rehabilitation and promotion of historical, cultural and natural assets encouraging tourism, in the entire GR-AL cross-border area (Στοχευμένες δράσεις για τη διατήρηση, αποκατάσταση και ανάδειξη ιστορικών, πολιτιστικών και φυσικών αγαθών που ενθαρρύνουν τον τουρισμό, σε ολόκληρη τη διασυνοριακή περιοχή Ελλάδας-Αλβανίας), στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Διασυνοριακής Συνεργασίας INTERREG IPA CBC Ελλάδα – Αλβανία 2014- 2020 και υλοποιήθηκε από τη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφερειακής Ενότητας Λευκάδας με Ανάδοχο την εταιρεία «ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ E.E.».
Ποσα είπαμε ?? 230000 για μια ανακαίνιση αποθήκης 100 plus τετραγωνικά.Απο αυτό καταλαβαινεις γιατι χρεωκοπήσαμε σαν χώρα και στο άμμεσο μέλλον θα ξαναγίνει.Κρίμα για την νέα γενιά