Δήμος Λευκάδας: Ορίστηκαν ένας νέος Αντιδήμαρχος χωρίς αντιμισθία και ένας νέος εντεταλμένος σύμβουλος
Με απόφαση του Δημάρχου Λευκάδας, κ. Ξενοφώντα Βεργίνη, ο δημοτικός σύμβουλος ΛΑΖΑΡΗΣ Αρίστος του Μάριου ορίζεται Αντιδήμαρχος (χωρίς αντιμισθία) και του μεταβιβάζονται οι παρακάτω καθ΄ ύλην αρμοδιότητες:
– Η ευθύνη για την εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία του τμήματος Καθαριότητας, Ανακύκλωσης και Συντήρησης Πρασίνου της Δ/νσης Πολεοδομίας και Περιβάλλοντος, στη Δημοτική Ενότητα Λευκάδας
– Η ευθύνη για την εύρυθμη και αποτελεσματική λειτουργία του τμήματος Διαχείρισης και Συντήρησης Οχημάτων της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών καθώς και η ευθύνη έγκρισης κίνησης των οχημάτων των υπηρεσιών του Δήμου σε κατεπείγουσες περιπτώσεις σύμφωνα με τις δ/ξεις του άρθρου 68 του ν. 4795/21.
Επίσης, ο δημοτικός σύμβουλος ΓΑΝΤΖΙΑΣ Ιωάννης του Πέτρου ορίζεται Εντεταλμένος Σύμβουλος, και του ανατίθενται χωρίς αμοιβή ή δικαίωμα περαιτέρω αποζημίωσης η εποπτεία και ο συντονισμός σε θέματα Τουρισμού