Κατεπείγουσα συνεδρίαση σήμερα Πέμπτη της Δημοτικής Επιτροπής για τους ναυαγοσώστες
Σε κατεπείγουσα συνεδρίαση συνέρχεται σήμερα, Πέμπτη 11 Ιουλίου 2024, στις 12:00, στο Διοικητήριο, η Δημοτική Επιτροπή του Δήμου Λευκάδας, για συζήτηση και λήψη απόφασης στο παρακάτω θέμα:
ΘΕΜΑ 1ο: Απόφαση Δ.Ε. περί έγκρισης του από 10-07-2024 Πρακτικού Επιτροπής διενέργειας διαγωνισμού και αξιολόγησης προσφορών για την παροχή υπηρεσίας «ΝΑΥΑΓΟΣΩΣΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΑΚΤΩΝ ΔΗΜΟΥ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2024» συνολικού προϋπολογισμού 248.000,00€ με το Φ.Π.Α.24% και κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής και κατακύρωση αποτελέσματος. Εισηγητής: Γεράσιμος Αρματάς, Αντιδήμαρχος
ΘΕΜΑ 2ο: Απόφαση Δ.Ε. περί έγκρισης ανάθεσης της υπηρεσίας «ΝΑΥΑΓΟΣΩΣΤΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΑΚΤΩΝ ΔΗΜΟΥ ΛΕΥΚΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2024» για δεκαπέντε (15) ημέρες με απευθείας ανάθεση (παρ.γ, αρθρ.32 ν.4412/16). Εισηγητής: Γεράσιμος Αρματάς, Αντιδήμαρχος
Η Συνεδρίαση κρίνεται κατεπείγουσα και για τα δύο ανωτέρω θέματα, διότι η όλη διαδικασία είναι χρονοβόρα και πρέπει το ταχύτερο δυνατό να καλυφθεί η ανάγκη για ναυαγοσωστική κάλυψη των ακτών.