Με κατάνυξη ο πανηγυρικός Εσπερινός στον Ιερό Ναό της Αγίας Μαρίνας στο Κομηλιό, πολιούχου του χωριού
Με κατάνυξη τελέστηκε το απόγευμα της Τρίτης 16 Ιουνίου ο Πανηγυρικός Εσπερινός στον Ιερό Ναό της Αγίας Μαρίνας στο Κομηλιό Λευκάδας, πολιούχου του χωριού.
Πλήθος κόσμου κατέκλεισε το γραφικό ξωκκλήσι στο Κομηλιό για να προσκυνήσει και να προσευχηθεί. Μετά το τέλος του Εσπερινού τελέστηκε αρτοκλασία στην αυλή του ναού από τους ιερείς του χωριού.
Την εορτή τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιπεριφερειαρχής Λευκάδας, Αντώνιος Δουβίτσας, Ο Δήμαρχος Λευκάδας, Βεργίνης Ξενοφών και η Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Προστασίας Μαρία Μαργέλη.
(Από τη δημόσια ομάδα στο facebook Koliliotes Lefkadas. Κοινοποιήθηκε στη σελίδα «Λευκαδίτικα Νέα» που διατηρεί η σελίδα μας στο facebook).