1-1 με τον Μέγα Αλέξανδρο εκτός έδρας ο Τηλυκράτης | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Πε, Μάι 10th, 2012

1-1 με τον Μέγα Αλέξανδρο εκτός έδρας ο Τηλυκράτης

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας, κατάφερε να ισοφαρίσει τον Τηλυκράτη και να αποφύγει μια βέβαιη ήττα, που θα τον βύθιζε ακόμη περισσότερο προς την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Η ομάδα των Σερρών, με τον βαθμό που πήρε, έφτασε τους 20, ανεβαίνοντας στην 8η θέση, αφήνοντας την Δόξα Κρανούλα στην 7η με 19, η οποία απέχει μόλις έναν πόντο από τον 10ο Βατανιακό, ο οποίος βρίσκεται στη… διακεκαυμένη περιοχή που οδηγεί στη Δ” Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 14′, χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Θανέλλας με σουτ.

Το τελικό 1-1, διαμόρφωσε ο Λεωνίδας επίσης με σουτ, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Διαιτητής ήταν ο Γρατσάνης από τον σύνδεσμο Τρικάλων και βοηθοί του οι Νταλούκας (Τρίκαλα) και Τίκας (Καρδίτσα).