Πανηγυρικός Εσπερινός στη Μονή Φανερωμένης Λευκάδας
Τελέσθηκε σήμερα το βράδυ στο Μοναστήρι της Φανερωμένης Λευκάδας, χοροστατούντος του Μητροπολίτη Θαυμακού κ. Ιακώβου, συγχοροστατούντων των Μητροπολιτών Μεσογαίας – Λαυρεωτικής και Λευκάδας κ.κ. Νικολάου και Θεοφίλου και του Αρχιμανδρίτη Νικηφόρου, Ηγουμένου της Μονής, παρουσία πολλών κληρικών, μοναχών και πλήθους πιστών, ο καθιερωμένος Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός με αρτοκλασία.
Το φωτορεπορτάζ που ακολουθεί είναι του Νίκου Ζαβιτσάνου.
[Gallery not found]