Κορυφώθηκαν σήμερα οι εορτ. εκδηλώσεις στη Φανερωμένη
Κορυφώθηκαν σήμερα οι εορταστικές εκδηλώσεις, στο Μοναστήρι της Παναγίας της Φανερωμένης στη Λευκάδα, με την Πανηγυρική Αρχιερατική Θεία Λειτουργία προεξάρχοντος του Μητροπολίτη Μεσογαίας και Λαυρεωτικής κ. Νικολάου. Στη συνέχεια έγινε η λιτάνευση της Εικόνας γύρω από το Μοναστήρι συνοδεία της Μπάντας της Φιλαρμονικής Εταιρίας Λευκάδας.
Στις πανηγυρικές εκδηλώσεις έλαβαν μεταξύ άλλων μέρος, ο Γενικός Γραμματέας Αποκεντρωμένης Διοίκησης Μακεδονίας-Θράκης κ. Θύμιος Σώκος, ως εκπρόσωπος της Ελληνικής Κυβέρνησης, ο Περιφερειάρχης Ιονίων Νήσων κ. Σπυρίδων Σπύρου, κληρικοί του νησιού, οι Πολιτικές και Στρατιωτικές αρχές του Νομού και πλήθος κόσμου.
Το φωτορεπορτάζ που ακολουθεί είναι του Νίκου Ζαβιτσάνου.
[Gallery not found]