Τα μετέωρα βήματα μιας … χελώνας
Στην πόλη της Λευκάδας…
Αποφάσισε να κάνει τη βόλτα της! Βιαζόμαστε, καθίσαμε όμως κάμποση ώρα και την παρακολουθήσαμε στην προσπάθειά της να υπερπηδήσει το εμπόδιο, να κατέβει το σκαλί.
Τέντωνε στην αρχή το ένα της πόδι, τίποτε, δεν έφτανε να αγγίξει το έδαφος. Δοκίμαζε μετά με το άλλο, άδικος κόπος πάλι. Στο τέλος είδε και απόειδε, το αποφάσισε, έκανε βουτιά σχεδόν με τα δυο της πόδια και το κεφάλι μπροστά… και τα κατάφερε. Ο τολμών είπαμε… νικά!
[Gallery not found]