3ο Διεθνές Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών στο Dortmund
3. Internationales Tanzfestival Dortmund
Ο Όμιλος Eλληνικών Λαϊκων Χορών «Απόλλων» σε συνεργασία με το Dietrich – Keuning Haus της πόλεως του Dortmund διοργανώνουν το 3 Διεθνές Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών στο Dortmund.
23 Juni 2012 – Dietrich-Keuning Haus – Dortmund
Beginn 14.00 Uhr – Ende offen – Eintritt frei
Σημείωση: Αξίζει να σημειωθεί ότι το Φεστιβάλ το διοργανώνει το χορευτικό συγκρότημα «Όμιλος Ελληνικών Λαϊκών Χορών ΑΠΟΛΛΩΝ» -ιδρύθηκε το 1974- σε συνεργασία με το Keuninghaus της πόλης του Ντόρτμουντ. Ο «ΑΠΟΛΛΩΝ» έχει λάβει μέρος σε περισσότερα ευρωπαϊκά φεστιβάλ και έχει εμφανιστεί σε τηλεοπτικές εκπομπές (ARD, NDR, WDR, ZDF) στη Γερμανία. Ψυχή δε του συλλόγου ήταν για πολλά χρόνια και είναι ακόμη ο συγχωριανός μας Ζώης Βρεττός -από τα Κολυβάτα Λευκάδας-, καρδιολόγος στο επάγγελμα, και η σύζυγός του Δέσποινα Σαμαρτζή.
[Gallery not found]