Στην 11η θέση οι Καμπουρίδης-Παπαδόπουλος – Συνέχεια την Παρασκευή
Μέτρια ήταν η ημέρα για τα ελληνικά πανιά, με την… παρτίδα να σώζουν οι Παναγιώτης Καμπουρίδης και Στράτος Παπαδόπουλος στην κατηγορία 470, που βρίσκονται στην 11η θέση με 23 βαθμούς ποινής.
Στην κατηγορία 470 ανδρών προηγούνται οι Πέισενς/Μπίθελ με 3 βαθμούς ποινής. Στην πρώτη ιστιοδρομία οι Καμπουρίδης/Παπαδόπουλος κατέλαβαν την 16η θέση ενώ στην δεύτερη την 7η.
Οι αγώνες συνεχίζονται την Παρασκευή, με την τρίτη (14:05) και τέταρτη (15:20) ιστιοδρομία.
Για όλα τα αποτελέσματα κάντε κλικ εδώ (Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία – I.S.A.F.).
(Με πληροφορίες από το www.tovima.gr)