Πρόγραμμα εορτασμού ενοριακού ναού Μεταμόρφωσης Σωτήρως στη Νικιάνα
Γιορτάζει ο ενοριακός ναός Μεταμόρφωσης του Σωτήρως στη Νικιάνα Λευκάδας. Το πρόγραμμα της Πανηγύρεως, όπως αυτό ανακοινώθηκε από τη Μητρόπολη Λευκάδας και τους ιθύνοντες του ναού, έχει ως εξής:
Κυριακή 5 Αυγούστου 2012
- 7.00 μ.μ. Πανηγυρική Υποδοχή του Ιερού Λειψάνου του Αγ. Πολυκάρπου Επισκόπου Σμύρνης. Μέγας Αρχιερατικός Εσπερινός χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Λευκάδας και Ιθάκης κ.κ. ΘΕΟΦΙΛΟΥ συγχοροστατούντος του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Μοζαμβίκης κ.κ. ΙΩΑΝΝΟΥ
Δευτέρα 6 Αυγούστου 2012
- 7.00 π.μ. Όρθρος
- 8.30 π.μ. Αρχιερατική Θεία Λειτουργία προεξάρχοντος του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Μοζαμβίκης κ.κ. ΙΩΑΝΝΟΥ
- 7.00 μ.μ. Μεθέορτος Εσπερινός και Ιερά Παράκληση