Η Φλόγα της 10ης Πανελλήνιας Λαμπαδηδρομίας των Εθελοντών Αιμοδοτών κάνει σήμερα στάση στην πόλη μας
ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
10η Πανελλήνια Λαμπαδηδρομία
Η φλόγα της 10ης Πανελλήνιας Λαμπαδηδρομίας των Εθελοντών Αιμοδοτών, με αφετηρία την Αθήνα, διατρέχει ήδη από τις 17 Αυγούστου όλη την Ελλάδα, στα χέρια των νέων εθελοντών αιμοδοτών, μεταφέροντας το μήνυμα της εθελοντικής προσφοράς αίματος στον άγνωστο πάσχοντα συνάνθρωπο, και θα καταλήξει στις 28 Σεπτεμβρίου 2012, στο Καναλλάκι της Πρέβεζας, όπου θα πραγματοποιηθεί η 25η Αμφικτιονία των Εθελοντών Αιμοδοτών με θέμα: «Εθελοντική Αιμοδοσία, Ενημέρωση και Παιδεία».
Στο πλαίσιο αυτό η Φλόγα θα κάνει στάση και στον τόπο μας, σήμερα 27 Σεπτεμβρίου 2012 και ώρα 17.00 στο Πάρκο Παραλίας στην πόλη της Λευκάδας.