Νίκη με πέναλτι στις καθυστερήσεις για τον Τηλυκράτη | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Νοε 11th, 2012

Νίκη με πέναλτι στις καθυστερήσεις για τον Τηλυκράτη

Άτυχος στάθηκε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης στην Λευκάδα αφού ηττήθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα με πέναλτι από τον τοπικό Τηλυκράτη με 2-1.

Ο Σαχινίδης στο 10′ άνοιξε το σκορ για τον Τηλυκράτη, ο οποίος είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες, ωστόσο ο Οικονόμος ισοφάρισε στο 54′ με τον Παπακωνστατίνου. Τη νίκη στους γηπεδούχους χάρισε στο 93′ ο Μπασιούκας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Ταΐρης, Ντζιμάνης, Καταγής, Γεωργαντζιάς, Κομνηνάκης (72′ Κλάζογλου), Σμίλτος, Παλάσκας, Τεπετός, Μπασιούκας, Κερλετίδης (53′ Μελισσόπουλος), Σαχινίδης (45 λ. τρ. Κιούσης).

ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ: Θεοδωρόπουλος, Καραγιάννης, Πρικάκης, Τσιανάκας, Αγγελίνας, Μάντζιος, Μπαλής (44′ Λιλολάρι), Τσετιροκλής (46′ Καράμπελας), Παπακωνσταντίνου, Κουλτσιάκης (80′ Φαρμάκης), Βούλγαρης.

Αποτελέσματα της 3ης Αγωνιστικής FOOTBALL LEAGUE 2 – 2ος Όμιλος
Τηλυκράτης – Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-1
Βατανιακός – Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0
Τύρναβος – Α.Ο. Κασσιώπης 1-1
Αιγινιακός – Δόξα Κρανούλας 0-1
Οδυσσέας Κορδελιού – Απόλλων Καλαμαριάς 0-1