Έχασε ο Τηλυκράτης – Δηλώσεις Σάββα Καρυπίδη (Βίντεο) | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Δε, Δεκ 3rd, 2012

Έχασε ο Τηλυκράτης – Δηλώσεις Σάββα Καρυπίδη (Βίντεο)

Ο Αιγινιακός «βύθισε» (1-0) περισσότερο τον Τηλυκράτη

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα κατέκτησε ο Αιγινιακός, καθώς επιβλήθηκε 1-0 του Τηλυκράτη, χάρις στο γκολ του Έξαρχου στο 63ο λεπτό.

Με το… δεξί ξεκίνησε την «περιπέτειά» του στον πάγκο του Αιγινιακού ο Γιάννης Βλάχος, καθώς η ομάδα του πήρε τη νίκη με 1-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έχασαν ευκαιρίες, τόσο στο 9′ με τον Ταΐρη, όσο και στο 21′ με τον Έξαρχο. Παρ” όλα αυτά, ο Έξαρχος στο 63′ με όμορφο πλασέ άνοιξε το σκορ, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα.

Αιγινιακός (Γιάννης Βλάχος): Σακελλαρίδης, Τασίδης, Λιόλιος, Αχαλινόπουλος, Καραγιάννης, Ζούρκος, Μποταΐτης, Κυρτέγος (82΄ Γιαουτζής), Προβατίδης, Πλατάκης (78΄ Μιλκούδης), Εξαρχος (90΄ Κοσμίδης).

Τηλυκράτης (Σάββας Καρυπίδης): Ταΐρης, Τεπετός, Σαχινίδης, Μελισσόπουλος, Παλάσκας (67΄ Σκερλετίδης), Σμίλτος, Τζιμάνης, Γεωργίου, Κλάζογλου, Κομνηνάκης, Καταγής.

Δηλώσεις των προπονητών μετά το πέρας του αγώνα:

Σάββας Καρυπίδης: Κάναμε μια πολύ μεγάλη προσπάθεια σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο, με κακές καιρικές συνθήκες. Πιστεύω ότι μπορούσαμε να πάρουμε τουλάχιστον την ισοπαλία, ίσως στο Β΄ ημίχρονο να είμαστε καλύτεροι, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, όμως δυστυχώς δεν καταφέραμε να πετύχουμε ένα γκολ. Στο τέλος, όταν ρισκάραμε, βάλαμε περισσότερους παίχτες στην επίθεση και μέσα στη περιοχή. Μπορούσαμε να δεχτούμε και δεύτερο τέρμα, σε μια φάση στο τέλος.

Όμως, κάναμε πολύ μεγάλη προσπάθεια οι παίχτες μου, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια, γιατί πιστεύω ότι το σκορ τους αδικεί. Κοιτάμε τη συνέχεια, κανένα παιγνίδι δεν είναι εύκολο, υπάρχουν δύσκολα παιγνίδια και συνεχίζουμε την προσπάθεια…