Αθλοπαιδεία πετοσφαίρισης Γυμνασίων Σχ. Έτους 2012-13
Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΤΜΗΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2012-13
Στις 03 και 05 Δεκεμβρίου 2012 πραγματοποιήθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο του Δήμου Λευκάδας οι «Αγώνες Αθλοπαιδείας» μαθητών-τριων των Γυμνασίων του Νομού Λευκάδας. Πρόκειται για έναν καινούριο τρόπο διεξαγωγής των σχολικών αγώνων Δημοτικών και Γυμνασίων που αποβλέπει στην μαζική συμμετοχή των μαθητών-τριών, πρόταξη της χαράς της συμμετοχής χωρίς το άγχος της νίκης, των ελεύθερων συμμετοχών ομάδων από κάθε σχολείο και αγώνες χωρίς το σύστημα του αποκλεισμού (knock-out). Συμμετείχαν όλα τα γυμνάσια του Νομού Λευκάδας με 180 μαθητές-τριες. Οι μαθητές-μαθήτριες με την συμμετοχή τους επέδειξαν ενθουσιασμό, ωριμότητα, χαρά, ευγενή άμιλλα και παρουσίασαν ένα εξαιρετικό θέαμα στο πνεύμα του «ευ αγωνίζεσθαι».
Η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων Νομού Λευκάδας συγχαίρει όλους τους συμμετέχοντες μαθητές-μαθήτριες και τους συνοδούς τους και ευχαριστεί τον Αθλητικό Οργανισμό του Δήμου Λευκάδας για την παραχώρηση του κλειστού γυμναστηρίου.
Ο Πρόεδρος
Της Οργανωτικής Επιτροπής Σχολικών Αγώνων
Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
Γκαμπρέλας Μιλτιάδης
[Gallery not found]