«Κεκλεισμένων των θυρών» ο αγώνας της Δόξας με τον Φιλαθλητικό το Σάββατο
Σύμφωνα με ανακοίνωση της Επιτροπής Πρωταθλημάτων της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης ο εντός έδρας αγώνας της Δόξας Λευκάδας με τον Φιλαθλητικό το προσεχή Σάββατο 15 Δεκεμβρίου θα γίνει χωρίς την παρουσία θεατών. Αφορμή για την τιμωρία της έδρας της Δόξας αποτέλεσε η ένταση που επικράτησε μετά το τέλος του αγώνα με τους Ίκαρους Σερρών, όπου η Λευκαδίτικη ομάδα είχε εκφράσει έντονα παράπονα.
Η σχετική ανακοίνωση αναφέρει:
«Ο αγώνας της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών ΑΕ Δόξα Λευκάδας – Φιλαθλητικός ΟΑ της 15/12/2012 θα διεξαχθεί «κεκλεισμένων των θυρών» μετά από απόφαση του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου της ΕΟΚ».