Βιωματικό Επιμορφωτικό Σεμινάριο στο ΚΠΕ Σφακιωτών
Το ΚΠΕ Σφακιωτών Λευκάδας διοργανώνει Βιωματικό Επιμορφωτικό Σεμινάριο, σε συνεργασία με τις Δ/νσεις Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης Λευκάδας με θέμα: «Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία: Διδακτικές προσεγγίσεις στο Ανθρωπογενές Περιβάλλον»
Το σεμινάριο διάρκειας 10 ωρών θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου 2013 από 09.00 – 19.00 στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ και στο Μουσείο Καβάλου.
Όσοι εκπαιδευτικοί επιθυμούν να συμμετάσχουν παρακαλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση που υπάρχει στο ενημερωτικό έγγραφο (πρόγραμμα σεμιναρίου) και να την αποστείλουν στον Υπεύθυνο Σχολ. Δραστηριοτήτων, κ. Καλογερά, μέχρι την Παρασκευή 21/12/2012.