Ισόπαλο 1-1 το παιγνίδι του Τηλυκράτη με την Αναγέννηση Καρδίτσας | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Δε, Δεκ 17th, 2012

Ισόπαλο 1-1 το παιγνίδι του Τηλυκράτη με την Αναγέννηση Καρδίτσας

«Κόλλησε» στη Λευκάδα η Καρδίτσα

Στο ισόπαλο 1-1 έμεινε η Αναγέννηση Καρδίτσας στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τον Τηλυκράτη χάνοντας την ευκαιρία να βρεθεί στη 2η θέση της Football League 2.

Οι γηπεδούχοι έκαναν πολύ καλή εμφάνιση και θα μπορούσαν να είχαν πάρει ακόμα και τη νίκη. Στο 43’ ο Τεπετός αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα άουτ. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης όμως, ο Σαχινίδης άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Λευκάδας.

Από εκεί και πέρα, η ομάδα της Καρδίτσας ισορρόπησε το παιχνίδι και πίεσε για την ισοφάριση. Αυτή, ήρθε στο 73’ όταν ο Αθανασιάδης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ: Ταϊρης, Μελισσόπουλος, Κλάζογλου, Σμίλντος, Σπ. Καταγής, Παλάσκας, Τεπετός, Γεωργαντζιάς, Σαχινίδης, Τζιμάνης, Κούσης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Αναστασίου, Γκουγκούδης, Κουκούλης, Ρόβας, Γκόλιας, Κρανιώτης (64′ Γεωργακόπουλος), Μπουντούρης, Χατζηρίζος, Υφαντής, Αθανασιάδης (87′ Βενέτης), Τζάνης (75′ Κοντοβάς).

Αφήστε το σχόλιό σας

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>