Συλλαλητήριο του ΠΑΜΕ και του Εργατικού Κέντρου
Συλλαλητήριο, διοργάνωσαν σήμερα το απόγευμα, στην πόλη της Λευκάδας, το Εργατικό Κέντρο και η Γραμματεία Λευκάδας του ΠΑΜΕ, στο πλαίσιο της πανελλαδικής απεργίας στο δημόσιο και της τρίωρης στάσης εργασίας στον ιδιωτικό τομέα, ενάντια στη φοροληστεία, καλώντας τους εργαζόμενους, τους αυτοαπασχολούμενους, το σύνολο των λαϊκών στρωμάτων που πλήττονται από τη βάρβαρη αντιλαϊκή πολιτική, να απαιτήσουν «Κάτω οι φόροι».
Στη συγκέντρωση στον Αη Μηνά μίλησε ο Πέτρος Ζαβιτσάνος, από το Σωματείο Οικοδόμων Λευκάδας.