Η Δόξα κέρδισε στον πόντο το Ηράκλειο | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Σα, Φεβ 2nd, 2013

Η Δόξα κέρδισε στον πόντο το Ηράκλειο

Έχασε την ευκαιρία το Ηράκλειο να πάρει το μεγάλο διπλό στην Λευκάδα και να καθαρίσει σε μεγάλο βαθμό το θέμα παραμονής του στην Α2.

Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη βρέθηκε να χάνει με 10 πόντους (30-20) στο ημίχρονο, αλλά κατάφερε να γυρίσει το ματς στην επανάληψη με το σκορ να είναι 47-47. Ο Μανούσος κέρδισε φάουλ 3΄΄ πριν το φινάλε. Με μία εύστοχη βολή διαμόρφωσε το τελικό 48-47 για την Δόξα καθώς το σουτ του Στεφανάκη στην εκπνοή ήταν άστοχο, με το Ηράκλειο να διαμαρτύρεται για την διαιτησία.

Δόξα Λευκάδας – Ηράκλειο 48-47

Διαιτητές: Βαρδάλος – Αναστόπουλος Α. – Δημόπουλος.

Τα δεκάλεπτα: 14-10, 30-20, 39-33, 48-47.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Παπαδόπουλος): Ματενίδης 2, Πανάρας 5 (1), Ναούμης, Μουρατίδης, Βαγενάς 9 (1), Μανούσος 4, Ακτύπης 3, Μάρτζος, Κουκουνιάς 10, Μάτιτς 15 (1).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Αρναουτάκης Μ., Κωτούλας, Στεφανάκης 2, Πέλκιτς 17 (1), Σακελλαράκης 6, Αρναουτάκης Γ., Αγαπιάδης 4, Ντιαλό 8, Γκοντόπουλος 8 (1).

linie366

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες): Φιλαθλητικός 27, Τρίκαλα 26, Ν. Κηφισιά 25*, Ίκαροι Σερρών 25, Κόροιβος 25, Λαύριο 24, Αγ. Παρασκευή 23, Παγκράτι 23, Αρκαδικός 21, Ηράκλειο 20, Ερμής Λαγκαδά 20, Νίκη Βόλου 18, Δόξα Λευκάδας 18, ΟΦΗ 17*.

*Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής ολοκληρώνεται αύριο με την αναμέτρηση Ν. Κηφισιά – ΟΦΗ.
linie366

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 09/2): Φιλαθλητικός – Παγκράτι, Αγία Παρασκευή – Τρίκαλα, Αρκαδικός – Ν. Κηφισιά, Νίκη Βόλου – Κόροιβος, Δόξα Λευκάδας – Ερμής Λαγκαδά, Λαύριο – Ηράκλειο, ΟΦΗ – Ίκαροι Σερρών (10/02).