Συμπαράσταση στο αγροτικό μπλόκο στο Καναλάκι Πρέβεζας
Αποφασισμένοι να συνεχίσουν τις κινητοποιήσεις τους ενάντια στην οικονομική πολιτική της τρικομματικής κυβέρνησης εμφανίζονται οι αγρότες που και χθες βρέθηκαν σε διάφορα κομβικά σημεία ανά την επικράτεια με παραταγμένα τα τρακτέρ τους. Οι αγρότες του Φαναρίου και του Νομού Πρέβεζας συνεχίζουν τον αγώνα τους στο μπλόκο του Καναλακίου, το οποίο όπως αναφέρουν δυναμώνει και θα δυναμώνει μέρα με την ημέρα.
Στο πλευρό των αγροτών βρέθηκαν σήμερα σε ένδειξη συμπαράστασης μαθητές από το Γενικό Λύκειο και το ΕΠΑΛ Καναλακίου. Ακολούθησε πορεία με στάση μπροστά στο Δημαρχείο, όπου αντιπροσωπεία του μπλόκου απέδωσε ψήφισμα με τα αιτήματα των αγροτών. Η πορεία κατέληξε ακόλουθα στην πλατεία της πόλης όπου απηύθυναν χαιρετισμούς: ο εκπρόσωπος του Γενικού Λυκείου – ΕΠΑΛ, ο Κοτζαμουράτογλου Φώτης εκ μέρους του Εμπορικού Συλλόγου Καναλακίου και ο εκπρόσωπος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Πρέβεζας Φωτίου Σπύρος, ενώ μίλησε και διάβασε το ψήφισμα ο πρόεδρος της Επιτροπής Αγώνα του μπλόκου Τζάκος Ευάγγελος.
[Gallery not found]