Πραγματοποιήθηκε η κοπή της πίτας στον Γυμναστικό Σύλλογο Λευκάδας
Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 03 Φεβρουαρίου 2013 στο «cavo cafe bar» η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Γυμναστικού Συλλόγου Λευκάδας.
Στην εκδήλωση παρέστησαν μέλη και φίλοι του Συλλόγου καθώς και τοπικοί παράγοντες, μεταξύ άλλων -όπως διακρίνουμε στις φωτογραφίες που μας στάλθηκαν- ο βουλευτής Λευκάδας κ. Θοδωρής Σολδάτος, ο αντιπεριφερειάρχης Λευκάδας κ. Θοδωρής Βερύκιος, ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου κ. Σωτήρης Σκιαδαρέσης κ.ά.
[Gallery not found]Ακολουθεί και το επίσημο Δελτίο Τύπου του Συλλόγου:
ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Ο Γυμναστικός Σύλλογος Λευκάδας οργάνωσε την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Πίτας την περασμένη Κυριακή 3/2/2013 στο CavoCaféé Bar. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Βουλευτής Λευκάδας Θ. Σολδάτος, ο Αντ/ρχης Θ. Βερύκιος, oι Αντιδήμαρχοι Σκιαδά Ζ., Ζουριδακης Ε., ο Πρόεδρος του επιμελητηρίου Σκιαδαρέσης Σ., ο Πρόεδρος της Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Δυτ. Ελλάδας Κοτρώτσος Γ., ο οποίος απεύθυνε και θερμό χαιρετισμό κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, εκπρόσωποι των αθλητικών σωματίων του νησιού μας καθώς και πλήθος μελών του Γυμναστικού Συλλόγου, αθλητές και φίλοι του κλασικού αθλητισμού.
Ο Γυμναστικός Σύλλογος επιθυμεί να ευχαριστήσει όσους παρευρέθησαν, και κυρίως τους χορηγούς της εκδήλωσης: το αρτοποιείο ΑΡΤΙΣΤΟΝ, ζαχαροπλαστείο IlSapore, το κατάστημα αθλητικών ειδών Sportpoint, την κάβα Αρματάς και τέλος το CavoCafeBar για τη φιλοξενία.