Ισοπαλία ο Τηλυκράτης – Έχασε ο Οδυσσέας | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News

Ισοπαλία ο Τηλυκράτης – Έχασε ο Οδυσσέας

1980f00aa379b6f26e075d2add23ffc6_XL

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι του Τηλυκράτη με τον Οδυσσέα Κορδελιού στη Λευκάδα, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και στο 33’ ο Ιβανίδης με σουτ έκανε το 0-1. Δέκα λεπτά αργότερα όμως ο Παπαργυρίου αποβλήθηκε σε πέναλτι που κέρδισε ο Τηλυκράτης. Ο Σεϊτάι ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Κραβαρίτης μπλόκαρε.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλευόμενοι και το αριθμητικό πλεονέκτημα. Στο 66’ κέρδισαν νέο πέναλτι για χέρι του Παλάσκα και αυτή τη φορά ο Πούτας ευστόχησε, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Τηλυκράτης: Ταϊρής, Παπακωνσταντίνου, Καταγής, Βαρτζιώτης, Αργύρης (68’ Μεϊντής), Ηλίας (60’ Κούσης), Μάντζιος, Χάμος (46’ Ιωαννίδης), Πούτας, Σεϊτάι, Σαχινίδης

Οδυσσέας Κορδελιού: Κραβαρίτης, Λαμπάκης, Αγγελίδης, Παπαργυρίου, Παλάσκας, Ιβανίδης, Λαζαρίδης, Σάρρος, Κυριακίδης (46’ Αντωνιάδης), Ευθυμιάδης (85’ Σαββαΐδης), Αχαλινόπουλος (90’ Σάλιβαν)

linie366

14_odysseas_olympos_kerkyras

(Φώτο αρχείου)

Σπουδαίο «διπλό» πήρε ο Κεραυνός Θεσπρωτικού στο Νυδρί με 2-1 επί του τοπικού Οδυσσέα, βυθίζοντάς τον κι άλλο στη βαθμολογία.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και στο 37’ ο Λέτσος έκανε το 0-1. Στο 42’ ο Γατσέλος διπλασίασε τα τέρματα του Κεραυνού. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο μέρος, καθώς μείωσαν στο 57’ με τον Βουλομένο σε 1-2, ενώ στο 70’ είχαν δοκάρι με τον Ψαρόπουλο. Όμως στο 75’ ο Παϊκόπουλος του Οδυσσέα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και το 1-2 παρέμεινε ως το τέλος.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ (Δημήτρης Κονιδάρης): Πάππος, Μακρής, Θεοδωρίδης, Ψαρόπουλος, Μπαϊκόπουλος, Κωστακιώτης, Φλούδας (46’ Ξένος), Παπακωνσταντίνου, Βουλομένος, Κονιδάρης, Δημοσφύρας

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ (Βαγγέλης Φίντζος): Μπάμπης, Πάνου, Φαρμάκης, Παπαδόπουλος, Λέτσος, Γατσέλος, Λέκκος, Ρακόπουλος, Λάππας (84’ Κολλιός), Κούσης (75’ Δήμος), Φέκκας (69’ Τζάκος Γ.)