Άνθισαν και πάλι φέτος οι άγριες ορχιδέες του τόπου μας…
Οι πιο κάτω φωτογραφίες μας στάλθηκαν από μια λάτρη και γνώστη συνάμα της άγριας χλωρίδας του τόπου μας, ιδιαίτερα των άγριων ορχιδέων, την Dentista. Μας έχει βοηθήσει και άλλες φορές, όχι μόνο ως προς την ταξινόμηση, και την ευχαριστούμε. Οι φωτογραφίες είναι φετινές… και οι εικονιζόμενες ορχιδέες πανέμορφες!
Neotinea Lactea
Ophrys montenegrina
![]() |
![]() |
Ophrys mesaritica
Barlia robertiana
![]() |
![]() |