Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Ανώμαλου Δρόμου
Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΔΡΟΜΟΥ ΕΠΙ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ
Στις 07 Μαρτίου 2013 πραγματοποιήθηκε στο Μαρκόπουλο Αττικής, στις Ολυμπιακές Εγκαταστάσεις Ιππασίας, ο Πανελλήνιος Σχολικός Αγώνας Δρόμου επί Ανωμάλου Εδάφους μαθητών-τριων ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας-Κύπρου σχ. Έτους 2012-13. Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λευκάδας συμμετείχε με τους:
![]() |
![]() |
- Δρακονταειδή Άγγελο, μαθητή των Λυκειακών Τάξεων Βασιλικής
- Κατηφόρη Ειρήνη, μαθήτρια του 1ου ΓΕ.Λ. Λευκάδας
Οι μαθητές μας πραγματοποίησαν καλύτερες επιδόσεις από αυτές που σημείωσαν στην Α΄ Φάση Λυκείων στην Λευκάδα, παρότι ο καιρός ήταν βροχερός καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα.
Συγχαίρουμε τους μαθητές μας και τους ευχόμαστε ανάλογες αθλητικές επιτυχίες στο μέλλον.
Η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων
Νομού Λευκάδας