Τραγικό δυστύχημα με τρακτέρ στον Άγιο Πέτρο (αναν.)
Ένα τραγικό συμβάν έλαβε χώρα χθες το απόγευμα στον Άγιο Πέτρο Λευκάδας. Ο συμπολίτης μας Σπύρος Π. έχασε τη ζωή του όταν καταπλακώθηκε από τρακτέρ που οδηγούσε.
Το δυστύχημα έγινε, κάτω από αδιευκρίνιστες, έως στιγμής συνθήκες, λίγο μετά τις 14.30 σε περιοχή του χωριού, όπου ο ηλικιωμένος εκτελούσε αγροτικές εργασίες. Η σορός του άτυχου άνδρα μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Λευκάδας για τα περαιτέρω.
Φώτο αρχείου
Το επίσημο Δελτίο Τύπου (18-03-2013) της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Περιφέρειας Ιονίων Νήσων αναφέρει για το περιστατικό:
Τροχαίο ατύχημα με θανάσιμο τραυματισμό ενός ημεδαπού
Χθες (17.03.2013) το μεσημέρι στον Άγιο Πέτρο Βασιλικής Λευκάδας, γεωργικός ελκυστήρας που οδηγούσε 87χρονος ημεδαπός εκτράπηκε της πορείας του με αποτέλεσμα τον θανάσιμο τραυματισμό του οδηγού.
Προανάκριση για τον ακριβή προσδιορισμό των συνθηκών του τροχαίου ατυχήματος διενεργείται από το Αστυνομικό Τμήμα Απολλωνίων Λευκάδας.