Μα πως ήταν δυνατόν ο στρατηγικός εταίρος της ΕΕ να μπεί σφήνα και να χαλάσει το παιχνίδι της (leader) frau Merkel.
Άλλως τε μια Κύπρος γονατισμένη, και απομονωμένη (και με την Ελλάδα στο καναβάτσο), είναι πιό εύκολη στο κούρσεμα, και απο την Ευρώπη, και την Αμερική, μα και τους υπόλοιπους (φίλους) στην ανατολική Μεσόγειο. Και εννοώ εύκολη στο κούρσεμα του ενεργειακού της πλούτου.
Μα πως ήταν δυνατόν ο στρατηγικός εταίρος της ΕΕ να μπεί σφήνα και να χαλάσει το παιχνίδι της (leader) frau Merkel.
Άλλως τε μια Κύπρος γονατισμένη, και απομονωμένη (και με την Ελλάδα στο καναβάτσο), είναι πιό εύκολη στο κούρσεμα, και απο την Ευρώπη, και την Αμερική, μα και τους υπόλοιπους (φίλους) στην ανατολική Μεσόγειο. Και εννοώ εύκολη στο κούρσεμα του ενεργειακού της πλούτου.