Φωτορεπορτάζ του Νίκου Ζαβιτσάνου από τις εορταστικές εκδηλώσεις της 25ης Μαρτίου στη Λευκάδα
Συνεχίστηκαν σήμερα με την επίσημη δοξολογία στο ναό της Μητρόπολης, την επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο της πόλης και την καθιερωμένη μαθητική παρέλαση στην παραλία, οι εορταστικές εκδηλώσεις για την Εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου στην πόλη της Λευκάδας.
![]() |
![]() |
Το χαρακτηριστικό της μέρας ήταν σίγουρα οι αέρηδες πολλών μποφόρ, καίτοι ο καιρός ήταν μαλακός, που δυσχέραινε εν μέρει τη διεξαγωγή της παρέλασης, ιδιαίτερα τους σημαιοφόρους, που κατέβαλαν προσπάθειες να κρατήσουν όρθιες τiς σημαίες.
Το φωτορεπορτάζ που ακολουθεί, σε πέντε γκαλερί, είναι του Νίκου Ζαβιτσάνου.
[Gallery not found]