Εύκολη νίκη του Απόλλωνα Καλαμαριάς επί του Τηλυκράτη | Λευκαδίτικα Νέα - Lefkada News
Published On: Κυ, Απρ 14th, 2013

Εύκολη νίκη του Απόλλωνα Καλαμαριάς επί του Τηλυκράτη

τηλυκρατηςΟ πρωτοπόρος του Βόρειου Ομίλου της Football League 2 Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε με σκορ 2-0 του Τηλυκράτη στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας και διατήρησε την πρώτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα με ένα βαθμό διαφορά από τη δεύτερη του ομίλου Αναγέννηση Καρδίτσας.

Τα γκολ πέτυχαν στο 6΄ ο Λεπτοκαρίδης με κεφαλιά μετά από σέντρα του Λιόνη και στο 25΄ ο Κισκαμπάνης επίσης με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Παρμαξίδη.

Τηλυκράτης: Αμουτζάκης, Χατζηηλιάδης, Σ. Καταγής, Χάμος, Παππάς (88ʼ Γ. Καταγής), Ντζιμάνης, Ηλίας, Γεωργίου, Σεϊτάι, Καλογερής (46΄ Κούσης), Παναγιωτόπουλος (67΄ Φέτσης).

Απόλλων Καλαμαριάς: Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Κισκαμπάνης, Μανουσαρίδης, Λιόνης, Παρμαξίδης, Βέντζιος, Πασιαλής, Παντελιάδης (81΄ Μανουσάκης), Λαζαρίδης (60΄ Χαλιμπάκης), Λεπτοκαρίδης (69΄ Κράββαρης).