Εγκρίθηκαν 50 προσλήψεις στο Δήμο Λευκάδας και 6 στο Δήμο Μεγανησίου
Με απόφαση των υπουργών Εσωτερικών Ε. Στυλιανίδη, Διοικητικής Μεταρρύθμισης & Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης Α. Μανιτάκη και Οικονομικών Χ. Σταϊκούρα εγκρίθηκε, σύµφωνα µε τον εδώ πίνακα, η σύναψη τεσσάρων χιλιάδων τετρακοσίων δεκατριών (4413) συµβάσεων προσωπικού µε σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισµένου χρόνου σε υπηρεσίες ανταποδοτικού χαρακτήρα των ΟΤΑ α΄ βαθµού, για χρονικό διάστηµα έως οκτώ (8) µήνες.
Στον Δήμο Λευκάδας προβλέπεται να προσληφθούν πενήντα (50) άτομα και στον Δήμο Μεγανησίου έξι (6).
Η πρόσληψη του ανωτέρω προσωπικού θα γίνει σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 21 του ν. 2190/1994, όπως ισχύει και τις όμοιες του ν. 3812/2009, όπως ισχύει, για χρονικό διάστημα έως οκτώ (8) μήνες.