Η Τζόγια Γρουζή εκπρόσωπος των Ιονίων Νήσων στο Εθνικό Συμβούλιο Νησιωτικής Πολιτικής
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ –ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Εκπροσώπηση από την Περιφέρεια Ιονίων Νήσων στο Εθνικό Συμβούλιο Νησιωτικής Πολιτικής
Με απόφαση του Περιφερειάρχη Ιονίων Νήσων, κ Σπυρίδωνα Σπύρου, η Αντιπεριφερειάρχης Ευρωπαϊκής Νησιωτικής Πολιτικής και Θαλάσσιων Συγκοινωνιών, Δίκτυα Περιφερειών και Ευρωπαϊκών Συνεργασιών, κυρία Τζόγια Γρουζή, θα εκπροσωπεί τα Ιόνια Νησιά στο Εθνικό Συμβούλιο Νησιωτικής Πολιτικής.
Το Εθνικό Συμβούλιο Νησιωτικής Πολιτικής που συστήνεται για πρώτη φορά με ευρεία εκπροσώπηση των πολιτικών και παραγωγικών φορέων των νησιών θα είναι ένα όργανο που θα έχει γνωμοδοτικό ρόλο για τις βασικές αρχές χάραξης πολιτικών στα νησιά, αλλά και για το σχεδιασμό και υλοποίηση νησιωτικών πολιτικών.