Συνεχίστηκε ο εθελοντικός καθαρισμός Αλεξάνδρου
Συνεχίστηκε την Κυριακή που μας πέρασε ο καθαρισμός της Πλατείας Αλεξάνδρου και του γύρου χώρου εν όψει και του τριημέρου των καλοκαιρινών εκδηλώσεων που διοργανώνει για 4η συνεχή χρόνια, με κεντρικό θέμα «Μήπως το λιγότερο είναι περισσότερο; Σε αναζήτηση της ανθρώπινης κλίμακας και του μέτρου», στο διάστημα από τις 12 έως 14 Ιουλίου 2013, ο Σύλλογος Φίλων Αλεξάνδρου «Φηγός».
![]() |
![]() |
Λίγοι ήταν δυστυχώς αυτοί που ανταποκρίθηκαν στο πρόσφατο κάλεσμα του Συλλόγου, αλλά τι να κάνουμε, σημάδι ίσως κι αυτό των καιρών… αν και είναι ήδη γνωστή και έχει αναδειχτεί κατά διαστήματα μέσα από δραστηριότητες του συλλόγου η παντελής σχεδόν απαξίωση και υποβάθμιση του Δημόσιου εν γένει χώρου…
[Gallery not found]