Και ένα σχόλιο αναγνώστη μας για τους Τσουκαλάδες
Επέλεξα το χωριό σας (Τσουκαλάδες) για διακοπές. Παρακολούθησα την παράστασή σας (σημ. δική μας: αναφέρεται στην παράσταση «Ορφέας και Ευρυδίκη» του χορευτικού τμήματος του συλλόγου), ήταν πάρα πολύ καλή, αλλά τι πολιτισμός υπάρχει και μόρφωση χωρίς νερό, χωρίς τηλέφωνο και να ανάβει ο φωτισμός μετά τις 10.00 το βράδυ.
Άρα είστε ένα χωριό – φάντασμα, και αν είχατε την ευαισθησία, όπως λέτε, τότε θα φροντίζατε να υπάρχει στο χωριό σας ΝΕΡΟ και το τηλέφωνο.
Γιώργος Γιαναράκος (δημοσιογράφος)