Στη Δόξα Λευκάδας ο Γιώργος Διαμαντόπουλος
Με ανακοίνωσή της η Δόξα Λευκάδας γνωστοποιεί την απόκτηση του Γιώργου Διαμαντόπουλου:
Παίχτης της ομάδας μας είναι ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ (1980, 1.96). Την χρονιά που πέρασε αγωνίστηκε στον Κεραυνό Στροβόλου στην Κυπρο, ενώ στο παρελθόν έπαιξε σε ΑΣ Παπάγου, Πανιώνιο, Ολυμπιακό, Ροζέτο Ιταλίας, Σκαβολίνι Πέζαρο, Πάλμα Άκουα Μάτζικα Ισπανίας, CSK Σαμάρα Ρωσίας, Κολοσσό Ρόδου, Μαρούσι, Αχιλλέα Καϊμακλίου ΚΥΠΡΟΥ, SAV Vassalo basket Ελβετίας. Έχει αναδειχτεί α΄ σκόρερ στο Ελληνικό Πρωτάθλημα το 2002-03 στον Πανιώνιο, έχει κατακτήσει το Γιουροκάπ το 2007 με ΤΣΣΚΑ Σαμάρα, είναι 16 φορές διεθνής και το 1998 κατέκτησε χάλκινο Ευρωπαϊκό μετάλλιο στο πρωτάθλημα Εφήβων.