Δοξολογία του Δεκαπενταύγουστου παρουσία του Προέδρου της Δημοκρατίας στο Νυδρί
Στη Λευκάδα βρέθηκε για τον εορτασμό του Δεκαπενταύγουστου, μιας από τις μεγαλύτερες γιορτές της Ορθοδοξίας, ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας κ. Κάρολος Παπούλιας. Είναι γνωστοί εξάλλου οι ιδιαίτεροι δεσμοί που διατηρεί, λόγω της ιδιόκτητης κατοικίας που διαθέτει στο νησί της Λευκάδας όπου περνά τακτικά τις καλοκαιρινές του διακοπές, ο ανώτατος άρχοντας της χώρας μας.
![]() |
![]() |
Με την ευκαιρία αυτή ο κ. Κάρολος Παπούλιας παρακολούθησε τη δοξολογία του Δεκαπενταύγουστου στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου στο Νυδρί Λευκάδας. Στη δοξολογία χοροστάτησε, παρουσία των τοπικών πολιτικών, στρατιωτικών, αστυνομικών και άλλων Αρχών του τόπου, ο Μητροπολίτης Λευκάδας και Ιθάκης κ. Θεόφιλος.
Το φωτορεπορτάζ που ακολουθεί είναι του Νίκου Ζαβιτσάνου.
[Gallery not found]