Εγκαίνια Έκθεσης Ζωγραφικής Ζώη Ζαβερδινού
Εγκαινιάστηκε την Κυριακή 11 Αυγούστου 2013 το βράδυ, μετά το πέρας των εργασιών της δεύτερης ημέρας του ΙΗ΄ Συμποσίου της Εταιρείας Λευκαδικών Μελετών, που ήταν αφιερωμένο στη Ζωγραφική με τιμώμενους τους: Ζώη Ζαβερδινό και την οικογένεια Γαζή – Σίδερη, στην Αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου (ισόγειο), η Έκθεση Ζωγραφικής του Ζώη Ζαβερδινού.
![]() |
![]() |
Η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι την Κυριακή 25 Αυγούστου 2013.
Να σημειώσουμε ότι η έκθεση παρουσιάστηκε για πρώτη φορά, με μικρότερο αριθμό έργων του ζωγράφου, στον Αλέξανδρο Λευκάδας κατά τη διάρκεια των τριήμερων εκδηλώσεων της Δ΄ Συνάντησης του Συλλόγου Φίλων Αλεξάνδρου «Φηγός».
[Gallery not found]