«Φηγός» Αλεξάνδρου: Υποδεχόμαστε την αυγουστιάτικη πανσέληνο
Σύλλογος Φίλων Αλεξάνδρου «Φηγός»
Υποδεχόμαστε την πανσέληνο του Αυγούστου
… όλος δικός του ως νά΄τανε απόψε ο ουρανός
επίσημα ξεπρόβαλε της νύχτας το στολίδι!..
Όσοι επιθυμούν ν’ απολαύσουν την πανσέληνο του Αυγούστου με χαμηλά τα φώτα, με συντροφιά το Γκιώνη και τους Γρύλους αλλά και κιθάρες και ακορντεόν, είναι ευπρόσδεκτοι να περπατήσουν μαζί μας, από το σχολείο του Αλέξανδρου μέχρι το μοναστήρι του Άη Γιώργη στους Σκάρους και να διαισθανθούν πως η Λευκάδα θα μπορούσε να είναι και αλλιώς!
![]() από το σχολείο του Αλέξανδρου. |