Εκδήλωση της Λαϊκής Συσπείρωσης του Δήμου Ακτίου – Βόνιτσας για την Υγεία
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΚΑΛΕΣΜΑ
Η Λαϊκή Συσπείρωση του Δήμου Ακτίου – Βόνιτσας σας καλεί στην εκδήλωση που διοργανώνει για την ΥΓΕΙΑ την ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΔΕΚΕΜΒΡΗ και ώρα 11.00 π.μ. στην αίθουσα του Δ. Σ. στο Δημαρχείο Βόνιτσας.
Εισηγητές στην εκδήλωση:
- ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΝΙΚΟΣ, Επικεφαλής και Δ. Σύμβουλος της Λαϊκής Συσπείρωσης στο Δήμο Ακτίου – Βόνιτσας και Βουλευτής του ΚΚΕ: «Η κατάσταση της πρωτοβάθμιας Υγείας, υποδομών και υπηρεσιών στο Δήμο Ακτίου – Βόνιτσας και η πρότασή μας για δημόσιο και δωρεάν σύστημα υγείας-πρόνοιας».
- ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, Γιατρός: «Ο χαρακτήρας του ΕΟΠΠΥ, οι επιπτώσεις στη δημόσια υγεία και οι εξελίξεις στον τομέα της πρόνοιας».