Για το συντριβάνι στην πλατεία Μαρκά…
To ΄χουμε δει και μεις, η φωτογραφία είναι εντελώς πρόσφατη (2/12). Δεν γνωρίζουμε αν υπάρχει μηχανισμός που ανακυκλώνει το νερό. Απλά αναγνώστης της σελίδας μας το υπενθύμισε με σχόλιό του στο οποίο γράφει:
«Ρε παιδιά ωραίο το συντριβανάκι στην πλατεία του Μαρκά, αλλά μήπως θα ήταν καλύτερα να μην συνεχίζει αδιάκοπα να σπαταλά νερό μες το καταχείμωνο; Όποτε περνώ από εκεί το βλέπω και τουρτουρίζω! Άσε που κανένα συντριβάνι δεν δουλεύει 365 μέρες το χρόνο. Πάμε για ρεκόρ;»