Συνυπογράφουν ότι δεν εκπροσωπούνται από την Ένωση Επτανησίων Ελλάδας
ΑΘΗΝΑ 20/12/2013
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Εμείς οι κάτωθι υπογεγραμμένοι Ομοσπονδίες, Ενώσεις και Σύνδεσμοι των Επτανησίων, σας γνωρίζουμε ότι η Ένωση Επτανησίων Ελλάδας, αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία, ουδόλως εκπροσωπεί τα σωματεία μας και δεν διατηρούμε καμία καταστατική ή άλλη λειτουργική σχέση και συνάφεια με την εταιρεία αυτή.
Ως εκ τούτου έχουμε ήδη ζητήσει από την Πρόεδρο της ως άνω εταιρείας Κα Ελένη Κονοφάου όπως του λοιπού παύσει να συμπεριλαμβάνει στην προβολή της εταιρείας της τα υφ ημών επτανησιακά σωματεία τα οποία και εκπροσωπούν το σύνολο των επτανησίων.
ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ
- Κυθηραïκός Σύνδεσμος Αθηνών
- Ένωση Ζακυνθίων «Ο Άγιος Διονύσιος»
- Ομοσπονδία Κεφαλονίτικων & Ιθακησιακών Σωματείων
- Ένωση των Απανταχού Ιθακησίων
- Ομοσπονδία Απανταχού Λευκαδίτικων Συλλόγων
- Ένωση Απανταχού Παξίων «Ο Άγιος Χαράλαμπος»
- Ομοσπονδία Κερκυραïκών Συλλόγων