Για τρίτη συνεχή χρονιά η Χριστουγεννιάτικη Δωροέκθεση του ΚΝ της Μητρόπολης
Διοργανώθηκε και φέτος, για τρίτη συνεχή χρονιά, από το Κέντρο Νεότητας της Μητρόπολης Λευκάδας η Χριστουγεννιάτικη Δωροέκθεση.
![]() |
![]() |
Η Δωροέκθεση λειτουργεί στους χώρους της «Καταφυγής», όπως αποκαλείται το παλιό Μητροπολιτικό Μέγαρο (οικία Καρίνταβα – πρώην Ν.Ε.Λ.Ε.), κοντά στην Κεντρική Πλατεία Λευκάδας.
Η έκθεση διαρκέσει μέχρι και τη Δευτέρα, 6 Γενάρη 2014, και είναι ανοιχτή κάθε μέρα, τα πρωινά από 10.00 π.μ. μέχρι 1.00 μ.μ. και τα απογεύματα από 6.00 μ.μ. μέχρι 8.00 μ.μ.
Τα έσοδα αποσκοπούν στην ενίσχυση του Κέντρου Νεότητας, ενώ κάποια έσοδα από τις χειροτεχνίες που διατίθενται θα διατεθούν για την ενίσχυση του Γηροκομείου (Οίκος Πρόνοιας) Λευκάδας.
[Gallery not found]