Ανακοίνωση δωρεάς και διάθεσης υποδημάτων του Γενικού Φιλοπτώχου Ταμείου
Τὸ Φιλόπτωχο Ταμεῖο τῆς Ἱερᾶς Μητροπόλεώς μας κάνει γνωστὸ στοὺς ἀδελφούς μας ποὺ ἔχουν ἀνάγκη βοηθείας, ὅτι ὁ κύριος Χριστόφορος Βρεττὸς ὁμογενὴς ἐξ Ἀμερικῆς μᾶς δώρησε 360 ζευγάρια καινούρια παιδικὰ παπούτσια, ἔως νούμερο 37.
Ὅσοι ἐπιθυμοῦν νὰ προμηθευθοῦν παπούτσια γιὰ τὰ μικρά τους παιδιὰ καὶ ἔχουν ἀνάγκη παρακαλοῦμε νὰ ἔλθουν στὸν Οἴκο Ἀγάπης, ποὺ στεγάζεται δίπλα ἀπὸ τὸ κτίριο τοῦ Ἐπισκοπείου στὸ παλαιὸ Ἐκκλησιαστικὸ Οἰκοτροφεῖο.
_____________________
Σχετικό: Φιλανθρωπική προσφορά με πρωτοβουλία του απόδημου στην Αμερική Κολυβιάτη Χριστ. Βρεττού