Χριστουγεννιάτικα κάλαντα από τη Γ΄ Λυκείου του Μουσικού Σχ. Λευκάδας
Τα Χριστουγεννιάτικα κάλαντα από τη Γ΄ Λυκείου του Μουσικού Σχολείου Λευκάδας. Μη μπερδευτείτε με τις ενδυμασίες, ήταν για τις ανάγκες του θεατρικού έργου «Χριστούγεννα στο Snowsville», που παρουσιάστηκε στις 23 Δεκέμβρη 2013, στο πλαίσιο μιας πρωτότυπης και με πολλά μηνύματα χριστουγεννιάτικης εκδήλωσης των μαθητών, με την συμβουλευτική συμπαράσταση της φιλολόγου τους κ. Αγγελικής Κόγκα και τη μουσική επιμέλεια του κ. Λάμπρου Κατσούλη.
Τόσο η σύλληψη της ιδέας του έργου, όσο και η υλοποίησή του επί σκηνής, έγινε από τους ίδιους τους μαθητές. Για την όλη όμως εκδήλωση θα επανέλθουμε με αναλυτικό ρεπορτάζ…