Θοδ. Σολδάτος: Δύο περιπολικά και 5 μοτοσυκλέτες στην Α.Δ. Λευκάδας
25-01-2014
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΕΣ
ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Προς το Δ/ντή της Αστυνομικής Δ/νσης Λευκάδας
Αξιότιμε κύριε Δ/ντά,
βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να σας πληροφορήσω, ότι κατά τη συνεργασία μου με το Υπουργείο Δημόσιας Τάξης & Προστασίας του Πολίτη για τις ανάγκες της Αστυνομικής Δ/νσης Λευκάδας σε μηχανοκίνητο εξοπλισμό, υπερθεματίστηκε το αντικείμενο του αιτήματός σας και αποφασίστηκε η αποστολή δύο περιπολικών και πέντε μοτοσικλετών στην Αστυνομική Δ/νση του νομού.
Πάντα στη διάθεσή σας.
Θοδωρής Σολδάτος
Βουλευτής Ν. Λευκάδας
Ένα μεγάλο «μπράβο» κύριε βουλευτά, για την επιστολή που μας κοινοποιήσατε. Κατόπιν ενεργειών σας λοιπόν… Αν δηλαδή δεν πηγαίνατε στον Υπουργό, το αίτημα της Αστυνομίας δεν θα είχε τύχη. Αυτό μας λέτε…
Είστε λοιπόν βουλευτής και συμμέτοχος μιας κυβέρνησης και ενός κρατικού μηχανισμού που θέλει μεσολαβήσεις για να προχωρήσει. Που δεν εξετάζει τις ανάγκες των υπηρεσιών, αλλά ικανοποιεί επιθυμίες βουλευτών. Χρειάστηκε λοιπόν τη μεσολάβηση σας ο Υπουργός να στείλει στην Αστυνομία εργαλεία για τη δουλειά της, που έχουν αγοραστεί από το δικό μου φόρο. Τα δικά σας εισοδήματα βλέπετε, είτε φορολογούνται διαφορετικά, είτε απαλλάσσονται του φόρου!
Η κοινοποίηση αυτής της επιστολής και το πνεύμα που κομίζει, μας πάει 50 χρόνια πίσω. «Μπράβο» και πάλι σε σας και ντροπή σε μας, που σας εκλέξαμε.